Czy Polacy poznają się na korkowej ścianie?

Date:2:53 pm Ages: Price: Type: Location:

Użyteczność korkowych tablic jest ciężka do podważenia – towar ten zagościł w tak wielu budynkach, że można go uznać za prawdziwy hit. Możliwość wpięcia na tablicy treściwej wiadomości, fotografii, wizytówki lub przykładowo ulotki z pizzerii okazuje się być olśniewająco pożyteczna. Za jej pomocą możemy na przykład komunikować informację dla reszty rodziny lub współlokatorów, lub pozostawić w widocznym położeniu rachunek za prąd, tak aby każdy z mieszkańców miał ewentualność sprawdzenia, ile powinien uregulować należności w danym miesiącu.

Względnie innowacyjnym zamysłem jest z kolei cork wall, czyli nic innego, jak gigantyczna korkowa tablica pokrywająca całą ścianę. Osoby pomysłowe, wprowadzając takowe rozwiązanie we własnym lokalu mieszkalnym, dają sobie praktycznie nieograniczone pole do popisu. Wyobraźmy se przykładowo, że próbujemy się nauczyć języka japońskiego. Możemy wtedy na korkowej ścianie zawiesić zbiór fraz, ilustracje z podpisem, lub odmianę czasowników. Możemy też wywiesić dowolnej wielkości zdjęcie lub plakat i o ile tylko chcemy – na co dzień modernizować je na coś lepszego.
Korkowa ściana nie jest spotykana w Polskich domach spotyka się nagminnie. Aczkolwiek ze względu na dużą zdatność tego rozwiązania można spodziewać się, że jak tylko pozostanie przez naszych współziomków poznana – stanie się następnym aranżacyjnym hitem.