Poszukujemy pomocy profesjonalnego terapeuty w Internecie, w pierwszym kroku opłaca się skorzystać z Google.

Date:1:54 pm Ages: Price: Type: Location:

Na chwilę obecną ewidentnie coraz więcej ludzi jest przekonanych do tego, by skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty, w rozwiązaniu różnych swoich problemów. To zmiana w lepszym kierunku. Jakieś 10 czy 20 lat wstecz, chodzenie do psychologów czy korzystanie z terapii w dowolnym – indywidualnym czy grupowym wymiarze, stanowiło tabu i to gigantyczne. Co teraz uległo zmianie? Prawdopodobnie wpływa dynamika społecznych zmian. Coraz łatwiej przebiegający dostęp do informacji i większa świadomość najróżniejszych zagrożeń, mających związek z zaburzeniami, stresem etc.

Jak można dzisiaj odszukać psychologa, gdy nie wiemy do kogo zwrócić się bezpośrednio?

Wobec takich okoliczności ewidentnie dobrym działaniem będzie zastosowanie wyszukiwania Google. W zasadzie, należy dokładnie określić czego szukamy, jak z wszystkimi innymi wyszukaniami. Czyli w takim przypadku, chcąc znaleźć psychoterapeutę, wpisujemy hasło: psychoterapeuta i dodajemy miasto. Przykład: psychoterapeuta Katowice. I już mamy dostęp do wyników, prowadzących do gabinetów terapeutów działających na terenie tego miasta. To bardzo prosta rzecz. Istotniejszym czynnikiem jest to, byśmy naprawdę sprawnie oraz błyskawicznie to załatwili.

Co tak naprawdę jest istotne?

Po tym, gdy już namierzymy interesującego nas terapeutę, trzeba jak najszybciej się skontaktować. Odwlekanie i odkładanie w czasie to w tym przypadku najgorsza możliwa metoda. W psychologii taki mechanizm nazywa się odraczaniem. Można też potraktować go w kategoriach wyparcia. Czyli nie będziemy absolutnie przyjmować do siebie, że mamy jakąś sprawę, z która powinniśmy się zmierzyć. A odraczamy, czyli odwlekamy działanie, też na swoją niekorzyść. To bierze się z lęku przed zmianami. Ale to właśnie zachodząca zmiana będzie najistotniejsza. A z pomocą terapeuty, przyniesie z pewnością pożądane rezultaty. Warto o tym pamiętać, im szybciej przejdziemy do działania, tym szybciej dostrzeżemy i poczujemy rezultaty. A finalnie rozwiążemy swój problem.