Prezent z humorem – postaw z wyborem na karykatury na zamówienie.

Date:7:30 pm Ages: Price: Type: Location:

Bardzo wiele jest okazji, które wymagają zdecydowanie wyjątkowych prezentów. Jest też sporo osób, które takie właśnie podarunki cenią sobie w największym stopniu. Jednym z takich dobrych przykładów, dla osób z dystansem i humorem, będzie wręczenie karykatury w prezencie.
To niezwykle spopularyzowane rozwiązanie, a artyści wykonujący karykatury mają dzisiaj naprawdę powodzenie. Przede wszystkim w sezonie letnim, w różnych kurortach, miejscach uzdrowiskowych na polskiej mapie. Przykład – zakopiańskie Krupówki, deptak Monte Cassino w Sopocie. Właśnie tam latem czekają karykaturzyści, którzy od rana mają naprawdę ręce pełne roboty. I ołówków albo pędzli. Czemu karykatura stanowi taki wyjątkowy prezent?

Samo wykonanie karykatury na podstawie zdjęcia lub na żywo – to dla działającego sprawnie rysownika kwadrans do pół godziny pracy. A efekt? Ponadczasowy, w postaci bardzo indywidualnego rysunku, który potem można swobodnie wręczyć w prezencie.

Czy to na pewno dobry pomysł?

W karykaturach niezwykle istotne jest to, by pamiętać o kilku kwestiach. Sprawa pierwsza, prezent w takiej formie wręczamy osobie, którą bardzo dobrze znamy. Osobie z którą mamy bliską relację. Kolejna sprawa, trzeba też pamiętać, by karykatura nie uwydatniała sobą takich cech zewnętrznych, które dla osoby obdarowanej stanowią jakiś kompleks. Mówiąc dość ogólnie, trzeba się oprzeć na własnym wyczuciu. Gdy pamiętamy o tej kwestii, będziemy ponad wszelką wątpliwość w stanie sprawić wiele radości przyszłemu posiadaczowi czy posiadaczce rysunkowego upominku.
Koszt? Zrobienie karykatury to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, w zależności od miejsca zlecenia. Karykaturzystów bez trudu odszukamy też w Internecie. Google pomaga zawsze, nawet w kwestii takich kompletnie nietypowych poszukiwań.